hoiUtrecht logo mobile
  • Verhalenbundel
  • Exposities
  • Publicaties
  • Deel je verhaal
  • Samenwerken
  • Steun
  • Nieuws
  • Verhalenbundel
  • Exposities
  • Publicaties
  • Deel je verhaal
  • Samenwerken
  • Steun
  • Nieuws
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Meer zoekresultaten

Ondernemerschap én moederschap

Sharon, ondernemer en moeder

Een eigen bedrijf was nooit een droom van mij. Mijn vader had vroeger een eigen zaak, maar ik heb er nooit aan gedacht om voor mezelf te beginnen. Ondernemerschap was geen wens. En tóch veranderde er vorig jaar iets in mij.

Onderwijs

Ik werkte al lang in het onderwijs, maar begon te merken dat ik daar vastzat. Ik had het gevoel dat ik me niet meer ontwikkelde, stagneerde. Wat ik dan wel wilde? Ik had geen idee. Ik wist niet goed wat ik dan nog meer kon. Uiteindelijk koos ik voor een nieuwe baan als congresontwikkelaar.

Het voelde voor mij als een hele dappere stap om het onderwijs te verlaten.

Het voelde voor mij als een hele dappere stap om het onderwijs te verlaten. Eindelijk durfde ik dat. Ik verliet iets waarvan ik wist dat ik het kon om iets volledig nieuw te gaan doen. Mijn contract ging in toen corona begon te spelen. Een hele slechte timing. De evenementensector lag kort daarna al op z’n gat. Daardoor werd mijn contract niet verlengd.

Coach

Ik was op dat moment zwanger van mijn jongste dochter. Ik moest nog drie maanden tot mijn verlof. Dat ik geen baan had, gaf me veel stress. Ik kon terug het onderwijs in gaan, want daar is altijd werk. Toch wilde ik dat niet meer. Dat gevoel was heel sterk.

Ik besloot een traject met een loopbaancoach te starten. Met haar ben ik gaan kijken naar waar ik nu eigenlijk blij van word en welke kennis ik in huis had. De kennis die ik al had, herkende ik namelijk niet. Mijn coach hielp me daarbij, net als bij mijn zelfvertrouwen.

Probleemoplosser

Het grappige is: ik heb altijd geroepen dat ik echt geen ZZP’er zou worden. Wat ik ook ging doen in mijn leven, in ieder geval niet dát. Toch kwam voor mezelf beginnen in het traject wel naar voren. Ik werd namelijk heel blij van dingen organiseren, structureren en mensen helpen. Betekenisvol werk doen. Ook werd duidelijk dat ik een probleemoplosser ben. Als iemand last heeft van chaos, vind ik het heerlijk om orde in die chaos te scheppen.

Als iemand last heeft van chaos, vind ik het heerlijk om orde in die chaos te scheppen.

Zo kwam dan ook de term Virtual Assistant naar boven. Daar ben ik me, ondanks mijn twijfels, in gaan verdiepen. Mijn coach bleef zeggen dat ik het kon, dat ik de kwaliteiten had om dit te gaan doen. Ook mijn partner en de rest van mijn omgeving steunden me.

Daardoor dacht ik op den duur: wat heb ik ook eigenlijk te verliezen? Dat mijn omgeving dacht dat ik het kon, hielp echt. Als het niet was waar ik op hoopte, kon ik altijd nog stoppen. Het begon dan ook te kriebelen. De enige die er nog in moest gaan geloven, was ik.

Moederschap

Ik vond het spannend. Héél spannend. Toch ben ik ervoor gegaan. In mijn verlof heb ik mijn eigen website gebouwd. Dat kon ik helemaal niet, maar ik heb stapje voor stapje uitgevonden hoe ik dat moest doen. Ik ben er ook veel over gaan praten met mensen, heb mezelf op de kaart gezet. In februari 2022 ben ik uiteindelijk officieel gestart.

Inmiddels combineer ik het ondernemerschap met het moederschap. De oudste gaat naar school en drie dagen in de week heb ik opvang voor de jongste. Op deze dagen kan ik volledig werken. De andere twee dagen is het een beetje schipperen met mijn jongste dochter, maar ook dat lukt. Vanuit mijn klanten is hier veel begrip voor. En klussen die overdag niet lukken, pak ik ’s avonds of in het weekend op. Dat is het grote voordeel van ondernemer zijn.

Voldoening

Spijt heb ik niet gehad. Ik heb nog een hoop te leren, maar dat maakt het alleen maar leuk. En ik was tenslotte op zoek naar een stuk ontwikkeling. Ik vind het heerlijk om mijn eigen tijd te kunnen indelen. Om thuis te kunnen zijn voor mijn kinderen en daarnaast mijn werk te doen.

Spijt heb ik niet gehad. Ik heb nog een hoop te leren, maar dat maakt het alleen maar leuk.

Ook haal ik veel voldoening uit berichtjes van mijn klanten. Onlangs hoefde een klant voor het eerst haar laptop niet mee te nemen toen ze op vakantie ging, omdat ik haar het werk uit handen had genomen. Zó tof. Iedereen moet op vakantie kunnen of de ruimte hebben om bijvoorbeeld eens een dagje naar de dierentuin te gaan met de kinderen. Dat is hoe het hoort.

Dankbaar voor wat ik heb

Op dit moment ben ik zo tevreden dat ik nog niet verder droom. Mijn bedrijf loopt hartstikke goed en ik zit vol tot in ieder geval het einde van het jaar. Ik heb fijne klanten en een balans gevonden tussen langdurige projecten en kortere klussen. Een miljoenenbedrijf is hoe dan ook nooit mijn intentie geweest. Ik ben alleen maar heel dankbaar voor wat ik nu heb.

Vorige
Deel
57
Sharon, ondernemer en moeder

Sharon combineert ondernemerschap met moederschap


Tips van Sharon
  • Doe iets waarvan je weet dat het je in je kracht zet. Wéten dat je iets kunt, is heel belangrijk.
  • Netwerken: vertel aan mensen wat je plannen zijn, wat je gaat doen. Praat erover. Dat maakt echt verschil.
  • Gewoon beginnen, gewoon doen! Heb vertrouwen.
Over Sharon
Wil je meer weten of in contact komen met Sharon? Klik dan op de linkjes:

Sharon is 35 jaar en woont sinds kort met haar partner en hun twee dochters van 6 en 1 jaar oud in Houten. Sharon werkt nu een jaar als Virtual Assistant, onder de naam SharOn-it. Dit is een grapje dat zij en haar vrienden vroeger maakten. Als er iets geregeld moest worden, was Sharon on it. Die bijnaam geeft ze nu dan ook een nieuwe betekenis.

Met haar bedrijf neemt ze ondernemers taken uit handen die eigenlijk niet hun kerntaken zijn, maar waar ze wel veel tijd aan kwijt zijn. In haar geval is dit op het gebied van office management en event management. Op deze vlakken voelt ze zich als een vis in het water.

Wat is jouw verhaal?

Deel je ervaringen en tips over omgaan met uitdagingen, op een positieve manier. Elke Utrechter mag zijn verhaal delen.

Zelf schrijven
Met begeleidende vragen je verhaal schrijven en insturen.
Ik schrijf mijn eigen verhaal
Interview
Ga (online) in gesprek met een schrijver. Jij vertelt, wij schrijven.
Ik meld me aan voor een interview
Lees de verhalen
Chronisch optimistChronisch optimist "Ik heb mijn leven op de rit. Ik ben niet alleen chronisch ziek, maar ook chronisch positief."Sporten is mijn uitlaatklepSporten is mijn uitlaatklep "Wat echt heeft bijgedragen aan de acceptatie van mijn beperking, is sporten. Dit gaf me een uitlaatklep en daardoor werd ik fitter."oMSlag in mijn levenoMSlag in mijn leven "Ik wil niet blijven hangen in de dingen die ik niet kan. Ik wil kijken naar wat ik wél kan."

Over hoiUtrecht

hoiUtrecht is een podium bestaande uit een bundel, verhalenexposities en herpublicaties.

Met ervaringsverhalen werken wij aan bewustwording. Opdat er ruimte voor participatie in een inclusieve samenleving ontstaat.

Want als je naar talent kijkt, kan iedereen meedoen.

Meer info

  • Initiatief & inspiratie
  • Voor iedereen
  • De kracht van
  • Feiten & cijfers
  • Stichting hoi
  • hoiTeam

Deel je verhaal

  • Aanmelden voor een interview
  • Zelf je verhaal schrijven

Samenwerken

  • Verhalen maken
  • Verhalen publiceren
  • Verhalen exposeren
  • Steun hoiUtrecht

Onze partners

  • Verhalenpartners
  • Mediapartners
  • Financiële partners

Zoeken

  • Verhalen op thema
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Meer zoekresultaten

Nieuws

  • Nieuwsoverzicht

Schrijf je in voor de nieuwsbrief:

Controleer je mailbox (of spamfolder) om je inschrijving te bevestigen. Voorkom dat de nieuwsbrief in je spamfolder belandt, voeg nieuwsbrief@hoiutrecht.nl toe aan je contacten.

Stichting hoi is een ANBI stichting
© 2021 Alle rechten voorbehouden aan hoiUtrecht en haar hoofdpersonen. hoiUtrecht maakt gebruik van cookies om bezoekersaantallen anoniem bij te houden. Voor meer info zie ons privacybeleid.